Strona główna Forum Odpady.net.pl Prawo, definicje, interpretacje. Utylizacja telefonów komórkowych

  • This topic is empty.
Przeglądasz 5 wpisy - 1 do 5 (z 5 w sumie)
  • Autor
    Wpisy
  • #6121
    complancomplan
    Uzytkownik

    Witam, chciałbym załozyć firme, która zajmowała by się utylizacją telefonów komórkowych oraz ich recyklingiem. Chciałbym wiedzieć jakie potrzebne zezwolenia są mi potrzebne aby prowadzić taką firme. Chciałbym odkupywadź bądz obierac stare, uszkodzone telefony komórkowe i te kore sie nadaja do naprawy naprawiac a te kóre sie nie nadają sie do naprawy rozbierać, segregować ich cześci. Np. plastik ( abs ), plyty glowne itp. Później odpzredawać kolejno elementy z rozbieranych telefonów odpowiednim firmom do koncowej utylizacji.
    prosze o pomoc

    #8096
    complancomplan
    Uzytkownik

    Witam, chciałbym załozyć firme, która zajmowała by się utylizacją telefonów komórkowych oraz ich recyklingiem. Chciałbym wiedzieć jakie potrzebne zezwolenia są mi potrzebne aby prowadzić taką firme( wystawiać PKO ). Chciałbym odkupywadź bądz obierac stare, uszkodzone telefony komórkowe i te kore sie nadaja do naprawy naprawiac a te kóre sie nie nadają sie do naprawy rozbierać, segregować ich cześci. Np. plastik ( abs ), plyty glowne itp. Później odpzredawać kolejno elementy z rozbieranych telefonów odpowiednim firmom do koncowej utylizacji.
    prosze o pomoc

    #8097
    buszujacybuszujacy
    Uzytkownik

    trochę się zagłębiłem w temat… generalnie sam posiadam bardzo dużo takich elektrośmieci, które zamierzam oddać tutaj http://www.agorecykling.pl/, ale jak się przyjrzałem ich polityce to twierdzę, że to naprawdę dobry pomysł na biznes. generalnie potrzebna jest znajomość ustawy dotyczących ochrony środowiska (przede wszystkim POŚ) i ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. z tego co piszesz to potrzebne będzie zezwolenie na utylizację odpadów, a dalej także na gromadzenie takich odpadów oraz transport (jeżeli zamierzasz te odpady osobiście odbierać od klienta). w przypadku transportu jest jeszcze opcja nawiązania współpracy z zewnętrzną firmą, która zajmuje się tylko i wyłącznie transportem i wtedy akurat dla ciebie to pozwolenie nie będzie konieczne

    #8098
    ania42ania42
    Uzytkownik

    Czytałam , że orange prowadzi taką akcję skupu telefonów używanych , ciekawe, to musi być dobry biznes na tym .

    #8099
    smieciarkasmieciarka
    Uzytkownik

    Jeśli chodzi o zezwolenia.. to chyba nie ma jakichś szczególnych. Bardziej zagłębiłabym się w temat umów-porozumień między właśnie skupującymi firmami utylizującymi poszczególne części.

Przeglądasz 5 wpisy - 1 do 5 (z 5 w sumie)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.